Piektdiena 21 Septembris 2018
 • DAUMANTA KALNIŅA koncertprogramma Sirds prieks

  SirdsPrieks Adazi WEB

  1. septembrī Ādažu Kultūras centrā noritēs Daumanta Kalniņa un Kvinteta koncerts “Sirds prieks”

              Iestājoties rudenim, 21. septembra vakarā Ādažu Kultūras centrā izskanēs koncertprogramma “Sirds prieks”. Tajā Daumants Kalniņš un Kvinteta mūziķi - Kristaps Vanadziņš, Mārcis Auziņš, Toms Poišs un Rūdolfs Dankfelds izpildīs Daumanta Kalniņa un Kristapa Vanadziņa dziesmas ar Friča Bārdas dzeju.

              Koncerta programmai mūziķi Daumants Kalniņš un Kristaps Vanadziņš savām kompozīzijām par pamatu izvēlējušies Friča Bārdas dzejas darbu liriskāko devumu. Izvēlētā dzeja rada īpaši poētisku noskaņu, kas arī ir bijis iedvesmas avots abu mūziķu darbiem. Programmas tēma un žanrs - džeza maniere liriskā skanējumā ignorē stila izsmalcinātību, bet kopskanējumā - dzejā un mūzikā rada harmonisku vēstījumu.
              Koncertā “Sirds prieks” atskaņos mūziķi - Daumants Kalniņš - balss, oboja, Kristaps Vanadziņš - taustiņinstrumenti, Mārcis Auziņš - ģitāras, Toms Poišs - bass, kontrabass, Rūdolfs Dankfelds - sitamie instrumenti.
              Daumanta Kalniņa Kvintets pastāv kopš 2008. gada. Tas kopā pulcējis jaunus, radošus, raksturā dažādus, bet muzikālajā gaumē saskanīgus mūziķus. Pēdējo gadu laikā Kvintets ir nostiprinājies spējā kopīgi radīt un īstenot katra mūziķa idejas, aizvien vairāk apvienojot līdzīgo, kā arī tik atšķirīgo vokālā un instrumentālā džeza mūziku. Pārkāpjot žanriskās robežas un turpinot pilnveidot savu unikālo skanējumu, Kvinteta mūziķi radījuši Friča Bārdas dzejai nebijuši orģinālu skanējumu. Iepriekšējā sezonā koncertprogramma “Sirds prieks”ar lieliem panākumiem un klausītāju atsaucību izskanējā Mūzikas namā Daile, Rīgā.

              Programmas “Sirds prieks” vieskoncerts 21. septembrī plkst 19.oo Ādažu Kultūras centrā. Koncertprogramma II daļās.

  Programmas producente - Anda Zadovska    

  Biļetes pieejamas “Biļešu Paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv